Shell

Shell on ainus rahvusvaheline kütusefirma Eestis, millel on möödunud sajandi algusesse ulatuv ajalugu Eestis. Esmakordselt Eestis, 1927. aastal tegevust alustanud Shelli tütarettevôtte äri edukust iseloomustas liidripositsioon siinsel kütuseturul. Enne teist maailmasôda oli Shellil 15 bensiinijaama Eestis, millest tuntumad asukohad olid Tallinnas praegune Postimaja, Tatari/Estonia pst nurgal Vabaduse väljakul ning Viru Väljaku lähedal, praeguse VW Passaazh kaubamaja asukohas. 1940. aastal Shelli varad natsionaliseeriti. Majanduskeskkond muutus ebastabiilseks, mistõttu Shellil ei olnud vôimalik jätkata oma äritegevust Eesti turul.

1991. aastal saavutatud iseseisvus ning majanduskeskkonna paranemine tekitas usaldustunde ka siinsete arenguvôimaluste suhtes ja 1993. aastal tuli Shell peale enam kui 50 aastast kestnud eemalolekut taas kord Eesti, samuti ka teiste Balti riikide turule, eesmärgiga saavutamaks kütuseturul liidripositsioon. Shell Eesti AS tegevuse põhirõhk oli kütuse jaemüügivôrgu loomine ning määrdeainete ja õlide jae- ning hulgimüük. Oma kavatsuste tõsiduse ning eesmärkide pikaajalisuse kinnituseks Eestis, saabus pöördeline muutus Shell Eesti äritegevuses 1998 aastal, mil Shell laiendas oma tegevust kütusefirma AS EK omandamisega. EK ostuga ning varajasemate investeeringutega 8 bensiinijaama rajamisse muutus Shell sellel ajal suurimaks välisinvesteerijaks Eestis. See oli kindel märk sellest, et Shell on tulnud Eestisse tagasi selleks, et jääda ning saavutada sôjaeelne liidristaatus kütuseturul. 33 bensiinijaamaga jaevõrgu liitmine olemasoleva 8 jaamaga tagas Shellile Eestis seatud eesmärgi: kütuse jaeturu liidrikoha saavutamise. 2001 aastal koosneb Shelli kütuse jaemüük 25-st teenindusjaamast, millest 22 on Shelli värvides. Möödunud aasta jooksul veendusime, et teenindus tagab Shelli jaemüügile pikaajalise edu, tutvustasime oma klientidele püsikliendiprogrammi Shell Plus+, millel on üle 20 000 aktiivse püsikliendi. 2000 aasta veebruaris eristusime kütuse jaemüügis tuues turule vääristatud kütusemargi – Shell V-Power, mis on tôestanud, et kliendid eelistavad kôrgkvaliteetseid autokütuseid.

Shell tegutseb Eestis nii nagu ka üle kogu maailma Shelli Äriprintsiipide Deklaratsiooni järgides, mille kohaselt on Shelli äritegevuse pôhimôteteks aus ja läbipaistev äritegevus, terve konkurentsi ja majandusliku edukuse saavutamine ning panus ühiskonna ning majanduskeskkonna arengusse. Shelli tänane eesmärk on tunda hästi oma klienti ja pakkuda talle ülemaailmselt tuntud teeninduse kôrget taset, parimat kvaliteeti oma toodetele ning teenustele ja terviklikku ning kaasaegset jaemüügielamust.

Alates 2003. aasta aprillist Shell Int. Ltd. kütuste jaemüügiga Balti riikides enam ei tegele. Vastavalt Shelli ja Statoili vahelisele lepingule müüdi Shelli jaamad Statoilile. Shell Eesti AS jätkas oma äritegevust Eestis kui Shelli määrdeainete maaletooja ja kaubamärkide omanik ajani mil tegevus müüdi Eesti firmale Jungent.

Alates 1. juunist 2007 jätkab jaotuslepingu alusel Shell määrdeainete edasimüüki Jungent Group OÜ üle terve Baltikumi. Jungentil on 20-aastane kogemus müügi- ja logistikaäris ning suurepärane kogemus tegelemaks ülemaailmaset tuntust omava Shell margitoodetega. Meie selge eesmärk on saavutada Shell toodetele turuliidri positsioon oma kaubagruppides, parandada äri efektiivsust ja teenindust.