Shell ja BMW

Header_bmw

 

BMW KINDEL VALIK ON SHELL HELIX ULTRA

Shell laiendab koostööd BMW AG-ga. Alates 1. jaanuarist. 2015 on Shell eksklusiivne BMW originaal­mootoriõli tootja ja ainuke BMW Grupi poolt soovitatud järelturu mootoriõlide tarnija. Tihe koostöö laieneb ka ringrajale: üha karmistuvad võistlussarjade tehnilised tingimused muudavad tippvõiskondade jaoks kvaliteetõli kasutamise hädavajalikuks. Mootoriõlide omadustest sõltub mootori vastupidavus, ökonoomsus ja sooritusvõime. Näiteks on igal DTM-sarja võistkonnal lubatud kasutada 2018 hooajal ainult kahte mootorit.

Shell on moodustanud inseneride meeskonna, kes töötavad igapäevaselt koos BMW Motorsport spetsialistidega, kasutades ära mõlema meeskonna aastakümnete pikkust kogemust mootorispordis, saavutamaks edu DTM, USCC ja Nürburgring 24 sarjades. Eriliselt pööratakse arendustööl tähelepanu mootoriõlide pesemisomadustele, hõõrdumise vähendamisele ja termilisele stabiilsusele.

Miks BMW ikkagi Shelli kasuks otsustas?

SHELL PUREPLUS TEHNOLOOGIA –
revolutsioon määrdeainete tootmises

Olulist rolli kahe suurfirma koostööni jõudmisel mängis kindlasti Shelli unikaalne GTL (Gas-to-liquid) tehnoloogia.
On teada, et kuni 90 % lõpptoote kvaliteedist määrab ära baasõli ja selle näitajad. Kõrgtehnoloogiliste lisandite abil saab küll nõuetele vastava mootoriõli toota ka madalama kvaliteediga baasõlidest, kuid mootorisse valatuna algab lisandite kiire väljalangemine ning kulumine.
GTL on enam kui 3500 patendiga kaetud revolutsiooniline protsess, mida Shell on arendatud rohkem kui nelikümmend aastat ning mis võimaldab toota baasõli toornafta asemel maagaasist.
Fischer-Tropschi reaktsiooni abil muudetakse maagaas kristallselgeks, ülipuhtaks baasõliks, mis ei sisalda praktiliselt ainsatki naftas leiduvat jääkainet, sealhulgas väävlit, mis on eriti kahjulik heitgaaside järeltöötlussüsteemidele.
PurePlus tehnoloogia moodustub uute baasõlide ja Shelli poolt juba mõned aastad tagasi kasutusele võetud Active Cleansing tehnoloogia sünergiast.

PUHTUS JA SOORITUSVÕIME

Shell Pureplus tehnoloogial toodetud Shell Helix Ultra mootoriõlide eelised võrreldes tavatehnoloogial toodetutega on:
■ Madal lenduvus. See tähendab väiksemat õli lisamise vajadust vahetus­välba jooksul.
■ Paremad viskoossusnäitajad. See tagab mootori kergema külmkäivituse väga madalatel temperatuuridel ning õli omaduste säilimise laias temperatuurivahemikus pikema aja vältel.
■ Hoiavad mootori puhtusastme uue mootoriga sarnasel tasemel.
Shelli aktiivne puhastustehnoloogia koostöös Pureplus tehnoloogiaga ei lase mustuseosakestel mootoriõlis üksteise külge kleepuda pakkudes nii tõhusamat mootori puhtust kogu õlivahetusvälba jooksul.
■ Suurem kütusesääst. Testid kinnitavad, et gaasist toodetud Shelli mootoriõlidega on võimalik saavutada kuni 3% kütuse kokkuhoidu.

Loetletud omaduste spektriga arvestasid BMW insenerid, kui töötasid välja nõuded uutele BMW mootoriõlidele. Shelli poolt BMW-le loodud mootoriõlide sarja on koondunud kõige eesrindlikumad saavutused määrdeainete tootmistehnoloogia valdkonnas.

Toode_red

PUREPLUS TEHNOLOOGIAST TULENEVAD EELISED

Ühtlane sooritusvõime isegi äärmuslikes tingimustes.
■ Kergem külmkäivitus madalatel temperatuuridel.
■ Hea kulumiskaitse.
■ Hea temperatuuristabiilsus.
■ Patenteeritud aktiivpuhastustehnoloogia kaitseb korrosiooni ja sadestiste vastu, tagades sel viisil mootori pika eluea.
■ Kogu mootori kiire õlitus.

 

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30

on täissünteetiline mootoriõli, mis tagab mootori väljapaistva sooritusvõime. Innovaatiline Shell Pure­Plus tehnoloogia tagab mootorikaitse, mis ületab tavapäraseid tööstusharu standardeid ja hoiab kriitilised mootoriosad puhtamad. Võrreldes tavaliste mootoriõlidega, on tootel paremad viskoossusomadused, vähenenud hõõrdetakistus ja minimaalne lenduvus.

 Spetsifikatsioonid/Heakskiidud:
■ BMW Longlife-04
■ MB heakskiit 229.51
■ ACEA C3
■ API SN/CF

Shell Helix Ultra ECT 0W-30

Võib kasutada mootorites, kus on nõutud BMW LL-04 spetsifikatsioonile vastav 0W-30 viskoossusega mootoriõli.

Spetsifikatsioonid/Heakskiidud:
■ BMW Longlife-04;
■ MB heakskiit 229.51
■ ACEA C3
■ API SN

Shell Helix Ultra Racing 10W-60

Kõrgforsseeritud ja võidusõidumootoritele:
BMW M5/M6/Z8 mudelitele kuni kaasaarvatud 2010.aastani ja M3 mudelitele kuni kaasaarvatud 2013.aastani.

Spetsifikatsioonid/Heakskiidud:
■ BMW M;
■ ACEA A3/B3/B4
■ API SN/CF
■ Ferrari

Shell Helix HX8 ECT C3 5W-30

Naftast toodetud mootoriõli hinnatundlikumale kliendile. Flexi Molecule tehnoloogial põhinev toode, mis omab BMW LL-04 spetsifikatsiooni kinnitust.

Spetsifikatsioonid/Heakskiidud:
■ 
BMW Longlife-04
■ MB heakskiit 229.51
ACEA C3

Kasutades oma BMW mootoris Shell Helix Ultra mootoriõlisid, võite olla täiesti veendunud, et Teie auto mootor on kõrgtehnoloogiate kaitse all isegi kõige raskemates töötingimustes. Sobiva mootoriõli valimiseks küsi nõu oma teenindusest või mine aadressile: lubematch.shell.com