Shell PurePlus tehnoloogia

Lae alla .pdf

Uus Shell PurePlus Tehnoloogia

Uute Shell Helix Ultra mootoriõlide tootmiseks kasutatakse esimest korda ainulaadset Shell PurePlus tehnoloogiat, mis hoiab mootori puhtuseastme uue mootoriga sarnasel tase- mel paremini kui konkureerivad mootoriõlid. Shell PurePlus tehnoloogia baasõlisid iseloomustavad võrreldes tavaliste II ja III grupi baasõlidega püsivam viskoossus, madalamad hõõrdumisnäitajad ning stabiilsemad omadused. Seega loob Shelli uus tehnoloogia eelduse suurepäraste määrdeainete väljatöötamiseks, mis pakuvad veelgi paremat kaitset ja puhtust kõrgtehnoloogilistele mootoritele.
uudiskiri_2014_Image_002

Shell PurePlus Tehnoloogiaga muudetakse maagaas kristallselgeks, ülipuhtaks baasõliks, mis ei sisalda praktiliselt ainsatki naftas leiduvat jääkainet. Seejuures muudetakse maagaas esmalt sünteetiliseks gaasiks, seejärel vedeldatakse nn Fischer-Tropschi sünteesiga ja rafineeritakse erinevateks lõpptoodeteks. Maagaasi keemiline muutmine erinevateks õlitoodeteks ehk Gas-to-Liquids (gaasist-vedelikuks) tehnoloogia vajab tohutul hulgal oskusteadmisi. Shellil on selle jaoks üle 3500 patendi.
Uus Shell PurePlus tehnoloogia

Baasõlid moodustavad mootoriõlist 75% kuni 90%. Seega on kvaliteetsed baasõlid iga tipptasemel mootoriõli kõige olulisem komponent. Nii on see ka Shell PurePlus teh- noloogia kristallselgete baasõlidega, mida kasutame Shell Helix Ultra mootoriõlis. Koos end tõestanud ja pidevalt areneva aktiivse puhastustehnoloogiaga suudab Shell Helix Ultra hoida mootori puhtamana, kui see on võimalik tavaliste mootoriõlidega.
Shelli tehnikud on seisukohal, et mustus ohustab mootorit kõige rohkem. Mootoris toimuva põlemisprotsessi ja mootoriõli vananemise käigus tekivad ajapikku ladestused, mis võivad mootorit kahjustada ja võimsust vähendada. Aktiivse puhastus tehnoloogiaga Shell Helix mootoriõlid tagavad parima tõhususe, maksimaalse kaitse ja kütuse optimaalsema kasutuse. Selle põhjuseks on erilised puhastusmolekulid, mis eemaldavad mootorist kahjulikku mustust ja ladestusi. Seejuures ümbritsevad puhastusmolekulid mustuseosakesi ja hoiavad peenelt jaotatult hõljumis. Nii püsib mootor kuni järgmise õlivahetuseni puhtana, on kulumise eest paremini kaitstud ja õli pääseb kiiremini määrimist vajavate osadeni. Mootor töötab tõhusamalt, käivitub kergemini ja on pikema tööeaga.